kovoprodukt - dark (1)

Konstrukční ocel 42CrMo4

Konstrukční ocel 42CrMo4

Konstrukční ocel 42CrMo4 je vysokopevnostní ocel s vynikajícími mechanickými vlastnostmi. Ocel je legovaná chromem a molybdenem, což jí umožňuje dosáhnout vysoké pevnosti, tvrdosti a odolnosti proti opotřebení. Jedná se o jednu z nejčastěji používaných konstrukčních ocelí v průmyslu.

Výroba konstrukční oceli 42CrMo4 probíhá stejným způsobem jako u jiných ocelí. Surová ocel se taví v peci za vysokých teplot a následně se očišťuje, aby se odstranily nečistoty a snížil se obsah uhlíku a dalších prvků. Poté se ocel leguje chromem a molybdenem, což zlepšuje její mechanické vlastnosti.

Po očištění a legování se ocel válcuje do různých forem, jako jsou tyče, plechy a trubky. Tento proces se provádí při vysokých teplotách, aby se dosáhlo požadovaného tvaru a velikosti. Pro zvýšení pevnosti a tvrdosti je dobré ocel vystavit žíhání a kalení.

Je důležité mít na paměti, že konstrukční ocel 42CrMo4 obsahuje vyšší obsah uhlíku a dalších legujících prvků než jiné konstrukční oceli. Proto je důležité při manipulaci dodržovat bezpečnostní postupy a pracovat s ní opatrně. Nejste-li si jisti jak na to, neváhejte se s námi nezávazně spojit.

Konstrukční ocel 42CrMo4

Proč právě KOVO PRODUKT

Díky modernímu strojovému parku a praxí ověřeným postupům jsme schopni pomoci s úpravou materiálů i vám, spojte se s námi, rádi vám poradíme ideální postup pro vaše produkty či poskytneme nezávaznou kalkulaci.

Hliník

Hliník 5083, 6060, 6082, 7075, 7022, 5754

Ocel

Konstrukční oceli 235JR, C45, C45E, 42CrMo4, 16MnCr5
Nerezové oceli 1.4301, 1.4305, 1.4404, 1.4401, 1.4422
Nástrojové oceli

Plasty

POM – C, PE, PA, PAS-LX, PTFE

Měď

Mosaz

Bronz

Pošlete nám nezávaznou poptávku

Pošlete nám nezávaznou poptávku

Pošlete nám nezávaznou poptávku služeb povrchového obrábění, obratem se vám ozveme zpět

Spokojení zákazníci

Už přes 20 let dodáváme kvalitní výrobky našim spokojeným zákazníkům

Už přes 20 let dodáváme kvalitní výrobky našim spokojeným zákazníkům

Snažíme se poskytovat ty nejkvalitnější služby v rámci obrábění a úprav materiálu. Právě díky kvalitě a rychlosti vyhotovení zakázky se k nám zákazníci stále vrací. Zakládáme si na férovosti a vyhovění specifickým požadavkům každého z vás. Rádi budeme i vaším partnerem.

Ukázky z našich prací

Potřebujete poradit?

Potřebujete poradit?

Neváhejte se s námi spojit, rádi Vám nezávazně poskytneme další informace a nasměrujeme Vás tím správným směrem.

Navigace
Neváhejte nás kontaktovat

Přesná strojírenská výroba s více jak 20letou tradicí, zakládáme si na kvalitě, přesnosti a efektivitě.

Naše specializace
Neváhejte nás kontaktovat