kovoprodukt - dark (1)

POM-C, Polyacetal

POM-C, Polyacetal

POM-C, také známý jako polyacetal, je technický termoplastický materiál, který se používá v mnoha průmyslových oblastech. Takové oblibě se těší hlavně díky své vysoké pevnosti, tuhosti a odolnosti proti opotřebení.

POM-C plast se vyrábí pomocí polymerace formaldehydu, což umožňuje vytvářet velmi krystalický a tuhý materiál. Jednou z výhod POM-C plastů je jejich vynikající zpracovatelnost. Lze je totiž snadno obrábět, tvarovat a spojovat, je tedy možné vyrábět i poměrně komplexní a složité díly i součástky. Další výhodou POM-C plastů je jejich vysoká odolnost proti teplotě, která jim nedělá žádný problém.

Kde všude lze POM-C plasty uplatnit?

Uplatnění je opravdu široké, uveďme si některé příklady:

V automobilovém průmyslu se POM-C plasty používají jako součásti interiéru a exteriéru vozidla, jako jsou ovladače, kryty a řídicí prvky. V elektrotechnickém průmyslu se používají jako izolace a kryty pro elektrické součástky, mají výhodu hlavně díky své vysoké odolnosti proti tepelným a elektrickým vlastnostem. Uplatnění je také v lékařství při výrobě různých zařízení a nástrojů, hlavně díky své vysoké biokompatibilitě a schopnosti odolávat sterilizaci. POM-C plasty se však také často používají jako ložiska a kluzné prvky, právě díky svému nízkému tření a schopnosti snižovat opotřebení a vibrace v různých strojích a zařízeních.

Výroba POM-C plastů je často spojena s vysokými náklady, ale díky svým vlastnostem a výhodám se stává ideálním materiálem pro náročné výrobky, kde jsou vyžadovány vysoké mechanické vlastnosti a odolnost proti opotřebení.

POM-C, Polyacetal

Proč právě KOVO PRODUKT

Díky modernímu strojovému parku a praxí ověřeným postupům jsme schopni pomoci s úpravou materiálů i vám, spojte se s námi, rádi vám poradíme ideální postup pro vaše produkty či poskytneme nezávaznou kalkulaci.

Hliník

Hliník 5083, 6060, 6082, 7075, 7022, 5754

Ocel

Konstrukční oceli 235JR, C45, C45E, 42CrMo4, 16MnCr5
Nerezové oceli 1.4301, 1.4305, 1.4404, 1.4401, 1.4422
Nástrojové oceli

Plasty

POM – C, PE, PA, PAS-LX, PTFE

Měď

Mosaz

Bronz

Pošlete nám nezávaznou poptávku

Pošlete nám nezávaznou poptávku

Pošlete nám nezávaznou poptávku služeb povrchového obrábění, obratem se vám ozveme zpět

Spokojení zákazníci

Už přes 20 let dodáváme kvalitní výrobky našim spokojeným zákazníkům

Už přes 20 let dodáváme kvalitní výrobky našim spokojeným zákazníkům

Snažíme se poskytovat ty nejkvalitnější služby v rámci obrábění a úprav materiálu. Právě díky kvalitě a rychlosti vyhotovení zakázky se k nám zákazníci stále vrací. Zakládáme si na férovosti a vyhovění specifickým požadavkům každého z vás. Rádi budeme i vaším partnerem.

Ukázky z našich prací

Potřebujete poradit?

Potřebujete poradit?

Neváhejte se s námi spojit, rádi Vám nezávazně poskytneme další informace a nasměrujeme Vás tím správným směrem.

Navigace
Neváhejte nás kontaktovat

Přesná strojírenská výroba s více jak 20letou tradicí, zakládáme si na kvalitě, přesnosti a efektivitě.

Naše specializace
Neváhejte nás kontaktovat