kovoprodukt - dark (1)

Chemické niklování

Chemické niklování

Chemické niklování je proces nanášení vrstvy niklu na povrch kovových materiálů. Niklování se využívá především pro zlepšení odolnosti povrchu proti korozi a pro zvýšení estetického vzhledu povrchu.

Existují různé metody pro provedení chemického niklování, nejčastěji se využívá metoda elektrolýzy nebo metoda využívající chemické reakce. Při elektrolýze se povrch kovu nejprve očistí a poté se ponoří do roztoku obsahující nikl. Při chemické metodě se na povrch kovu aplikuje roztok obsahující nikl a další chemické látky. Tyto roztoky fungují jako redukční činidlo, které přeměňuje nikl na kovový stav a tím vzniká niklový povlak.

Jednou z hlavních výhod chemického niklování je zlepšení odolnosti povrchu vůči korozi. Niklový povlak totiž tvoří ochrannou vrstvu, která chrání povrch před poškozením. Kromě toho niklový povlak také zvyšuje estetický vzhled povrchu, což umožňuje využití niklovaných materiálů v dekorativních účelech. Chemické niklování se využívá především v oblastech průmyslu.

Obecně tedy chemické niklování pomáhá zlepšit odolnost povrchu kovových materiálů vůči korozi a zvyšuje estetický vzhled povrchu.

Kvalitní Chemické niklování

Proč právě KOVO PRODUKT

Rádi upravíme i vaše výrobky chemickým niklováním, v KOVO PRODUKTu s tím máme bohaté zkušenosti. Neváhejte nám nezávazně napsat.

Pošlete nám nezávaznou poptávku

Pošlete nám nezávaznou poptávku

Pošlete nám nezávaznou poptávku služeb povrchového obrábění, obratem se vám ozveme zpět

Spokojení zákazníci

Už přes 20 let dodáváme kvalitní výrobky našim spokojeným zákazníkům

Už přes 20 let dodáváme kvalitní výrobky našim spokojeným zákazníkům

Snažíme se poskytovat ty nejkvalitnější služby v rámci obrábění a úprav materiálu. Právě díky kvalitě a rychlosti vyhotovení zakázky se k nám zákazníci stále vrací. Zakládáme si na férovosti a vyhovění specifickým požadavkům každého z vás. Rádi budeme i vaším partnerem.

Ukázky z našich prací

Potřebujete poradit?

Potřebujete poradit?

Neváhejte se s námi spojit, rádi Vám nezávazně poskytneme další informace a nasměrujeme Vás tím správným směrem.

Navigace
Neváhejte nás kontaktovat

Přesná strojírenská výroba s více jak 20letou tradicí, zakládáme si na kvalitě, přesnosti a efektivitě.

Naše specializace
Neváhejte nás kontaktovat