kovoprodukt - dark (1)

Nitridace

Nitridace

Nitridace je proces, při kterém se vytváří nitridový povlak na povrchu kovových materiálů. Tento povlak se vyrábí pomocí různých metod, nejčastěji pomocí plazmatického a tepelného nitridování.

Jednou z hlavních výhod nitridace je zvýšení odolnosti povrchu proti opotřebení a korozi. Nitridový povlak totiž tvoří vrstvu, která chrání povrch před poškozením. Kromě toho nitridový povlak také zvyšuje odolnost povrchu vůči teplu, což umožňuje využití nitridovaných materiálů v náročných teplotních podmínkách.

Další výhodou nitridace je zlepšení tribologických vlastností povrchu. Tribologie se zabývá vztahem mezi pohybujícími se kontakty a jejich vzájemným třením. Nitridový povlak zvyšuje odolnost povrchu vůči tření a opotřebení, což umožňuje delší životnost komponentů.

Nitridace se využívá především v průmyslu, ať už v automobilovém či v průmyslu strojírenství. Možnosti uplatnění jsou však velmi široké, rádi vám o nich povíme více.

V závěru lze říct, že nitridace je proces, který pomáhá zlepšit odolnost povrchu kovových materiálů vůči opotřebení, korozi a vysokým teplotám. Je využíván především v rúzných odvětvích průmyslu a umožňuje vyrábět komponenty s delší životností.

Kvalitní Nitridace

Proč právě KOVO PRODUKT

Prodlužte životnost výrobků a ušetřete tím dlouhodobě. Nitridace patří do hlavního setu povrchových úprav, které pro naše zákazníky poskytujeme, spojme se pro více detailů.

Pošlete nám nezávaznou poptávku

Pošlete nám nezávaznou poptávku

Pošlete nám nezávaznou poptávku služeb povrchového obrábění, obratem se vám ozveme zpět

Spokojení zákazníci

Už přes 20 let dodáváme kvalitní výrobky našim spokojeným zákazníkům

Už přes 20 let dodáváme kvalitní výrobky našim spokojeným zákazníkům

Snažíme se poskytovat ty nejkvalitnější služby v rámci obrábění a úprav materiálu. Právě díky kvalitě a rychlosti vyhotovení zakázky se k nám zákazníci stále vrací. Zakládáme si na férovosti a vyhovění specifickým požadavkům každého z vás. Rádi budeme i vaším partnerem.

Ukázky z našich prací

Potřebujete poradit?

Potřebujete poradit?

Neváhejte se s námi spojit, rádi Vám nezávazně poskytneme další informace a nasměrujeme Vás tím správným směrem.

Navigace
Neváhejte nás kontaktovat

Přesná strojírenská výroba s více jak 20letou tradicí, zakládáme si na kvalitě, přesnosti a efektivitě.

Naše specializace
Neváhejte nás kontaktovat